Disable Preloader

AKŞEHİR OSB GENİŞLİYOR

AKŞEHİR OSB GENİŞLİYOR


Akşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin 30 hektarlık ilave alanı içerisinde yer alan ve mülkiyeti Hazine’ye ait olan taşınmazın, 4562 sayılı OSB Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince Akşehir Organize Sanayi Bölgesi’ne satışının uygun görüldüğü bildirildi.

Akşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin ilave alanı içerisindeki hazine arazisinin OSB’ye devredilmesi ile ilgili olarak açıklama yapan Akşehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, ilave genişleme alanının yatırıma açılabilmesi için Akşehir OSB Yönetim Kurulu tarafından yoğun çaba harcandığını söyledi.

Makascı açıklamasında; ‘’Akşehir OSB’nin mevcut alanı 115 hektar olup, toplam 56 Sanayi Parseli 46 firmaya tahsis edilmişti. Hali hazırda Akşehir OSB alanında boş parsel bulunmamaktaydı. OSB’nin 35 hektarlık ilave alanı içerisinde yer alan hazine arazisinin Akşehir OSB’ye harca esas değer üzerinden devredilmesi önem teşkil etmekteydi. Genişleme alanı için bütün izin ve ruhsatlar tamamlanarak, ilave alanının imar planı onaylanmış olup, buna göre 37 adet yeni sanayi parseli oluşturulmuş, bu parseller içinde 20 adet yeni yatırımcı firma yatırım yeri için başvuruda bulunmuştur. OSB’ye yapılan yeni başvuru yatırımları tamamlandığında 2-3 bin kişinin istihdam edilmesi öngörülmektedir.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Ahmet Emin Makascı, OSB ilave alanı için destek veren Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.
 

Paylaş:
Sanayi Bakanlığı Logo
Akşehir Kaymakamlığı Logo
Akşehir Belediyesi Logo
Kosgeb Logo
Osb Üst Kurulu Logo
Resmi Gazete Logo
Akşehir TSO Logo
Konya Valiliği Logo