Disable Preloader

AKŞEHİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ve MEVLANA KALKINMA AJANSI İLE TEKNİK DESTEK KAPSAMINDA SÖZLEŞME İMZALANMIŞTIR

AKŞEHİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ve MEVLANA KALKINMA AJANSI İLE TEKNİK DESTEK KAPSAMINDA SÖZLEŞME İMZALANMIŞTIR

"Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği (Yönetmelik) ve Destek Yönetim Kılavuzu (DYK) çerçevesinde değerlendirilmek üzere Mevlana Kalkınma Ajansı  Genel Sekreterliği'ne yapılan Akşehir Organize Sanayi Bölgesi başvurusu Teknik Destek kapsamında “Akşehir den Kurumsallaşma Atağı Projesi” başlıklı projesi kabul edilmiştir. Bu kapsamda Akşehir Organize Sanayi Bölge Müdürü Murat BALAMAN tarafından Mevlana Kalkınma Ajansı ile 23.09.2019 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. Bu proje hakkına Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Murat BALAMAN’ın yaptığı açılama şöyledir:
 
“Projemizde; Teknik destek talep konusu; Akşehir OSB bölgesinde faaliyet gösteren firmalara yönelik kurumsallaşma ve markalaşma eğitimleri ve danışmanlık hizmeti verilmesidir. Eğitimler ve danışmanlık kapsamında aşağıdaki konularda hizmetler verilecektir. Eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinin amacı; işletmelerde kurumsallaşma ve markalaşma bilincinin oluşturulmasıdır. Proje kapsamında OSB içerisinden seçilmiş en az 10 firmaya 2’er günlük Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Markalaşma eğitim danışmanlık çalışması yapılacaktır.

Kurumsallaşma, işletmenin bir sistem haline gelmesidir. Kurumsallaşma şirketin tamamen profesyonellere terk edilmesi, kontrolün elden çıkartılması değil, şirketin kuralları, standartları, prosedürleri, kendisine özgü değerleri, iş yapma usul ve yöntemleri, çalışma biçimleri olması ve kişilerden bağımsız kalması, yetki ve sorumlulukların dağıtılması, profesyonel bir yönetime geçilmesi, aile ve iş ilişkilerinin birbirinden ayrılması demektir. Profesyonel işletmelerin oluşması ve aile şirketlerinde yaşanan olumsuzlukların farkındalığının sağlanması hedeflenmektedir.” dedi.

Ayrıca Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Emin MAKASCI ise:

“Mevlana Kalkınma ajansından bu sene yaptığımız ikinci projeninde kabul edilmesi bizi fevkalade memnun etmiştir. Bunlardan birincisi Akşehir Ticaret ve Sanayi Odamızın yapmış olduğu “Akşehir’i Dünyaya Tanıtıyoruz Projesi” ile Akşehir Organize Sanayi Bölgemizin  “Akşehir den Kurumsallaşma Atağı Projesi” başlıklı projeleridir. İlk projemiz tamamlanmış olup uygun zamanda baskıları hazırlanarak üyelerimiz ve halkımızla buluşturulacaktır.  İkinci projemizde planlandığı ölçülde çalışmalar yapılıp sonuçlarından haberdar edilecektir.” dedi.
 

Paylaş:
Sanayi Bakanlığı Logo
Akşehir Kaymakamlığı Logo
Akşehir Belediyesi Logo
Kosgeb Logo
Osb Üst Kurulu Logo
Resmi Gazete Logo
Akşehir TSO Logo
Konya Valiliği Logo