Disable Preloader

AKŞEHİR OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET EMİN MAKASCI MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

AKŞEHİR OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET EMİN MAKASCI MİRAÇ KANDİLİ MESAJI


Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, Miraç Kandili dolaysıyla bir mesaj yayımladı.

Miraç gecesinin, Hz. Muhammed (S.A.V)’in bütün insanlığı temsilen, Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabulü anlamına geldiğini belirten Başkan Makascı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in mukaddes ve manevi yolculuğunu ifade eden Miraç, biz Müslümanlar için manevi bir terfidir. Bu bilinçle idrak ettiğimiz Miraç Kandili de diğer kandil geceleri gibi, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, milletimizin ve tüm İslam âleminin asırlardan bu yana kutladığı mübarek gecelerden biridir.

Bu mübarek günlerde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. Kalplerimizi bulandıran haset, kin ve düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim. Müstesna bir coşku yaşadığımız bu mübarek gecede sevgi ve barış tohumlarının gönlümüze ekilmesine katkı sağlayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün üyelerimizin, hemşehrilerimizin ve İslam Aleminin Miraç Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine ve insanlığın sağlık, barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.”

Paylaş:
Sanayi Bakanlığı Logo
Akşehir Kaymakamlığı Logo
Akşehir Belediyesi Logo
Kosgeb Logo
Osb Üst Kurulu Logo
Resmi Gazete Logo
Akşehir TSO Logo
Konya Valiliği Logo