Disable Preloader

AKŞEHİR OSB GENİŞLEME ALANI ELEKTRİK ŞEBEKESİ VE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

AKŞEHİR OSB GENİŞLEME ALANI ELEKTRİK ŞEBEKESİ VE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI


Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin MAKASCI tarafından Organize Sanayi Bölgesi Genişleme Alanı ve Doğalgaz Altyapı Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme Yapıldı.
 
Akşehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi: "Akşehir Organize Sanayi Bölgesinin genişleme alanı YG-AG Elektrik Şebekesi  yapım işi ihalesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında 26.02.2021 tarihinde saat 10.00 da yapılmış ve ihaleyi kazanan “AKTİF Taah. İnş. .Elk. Nakl. Turz. Sanayi Limited Şirketi” ile 17.03.2021 tarihinde işyeri teslim tutanağı düzenlenmiş ve buna göre ilgili firma çalışmalarına başlamıştır.
 
Alt yapı yapımı ihalesi alan “ÜÇ-YAZ İnşaat Ticaret Sanayi Limited Şirketi” de çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda;
 
Akşehir Organize Sanayi Bölgesinin doğalgaz ihtiyacının karşılanması için Enerji Piyasa Denetleme Kurumuna yapılan müracaat sonucunda Akşehir Organize Sanayi Bölgesine doğal gaz arzı sağlanmasına yönelik yatırımların ve Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki doğal gaz dağıtım faaliyetinin 10/10/2019 tarihli ve 8875-5 sayılı Kurul Kararında karara bağlanması ve 23.10.2019 tarih ve E.48253 sayılı Enerji Piyasa Denetleme Kurumu yazısı tarafımıza bildirilmesi sonucunda da Yönetim Kurulumuzun yaptığı görüşmeler neticesinde ENERYA Konya Gaz Dağıtım A.Ş. tarafından 15.04.2021 tarihinde bölgemiz içinde çalışmalara başlanmıştır. 01 Ekim 2021 tarihinde de tamamlanması planlanmaktadır. Bu süreç sonrasında şuanda dolu olan bölgemizdeki yatırımcılarımızın rekabet gücü ile pazar paylarının artması için çok önemli bir fırsatı değerlendirmiş oluyoruz.
 
Akşehir Organize Sanayi Bölgesinin genişlemesi ve Bölgemize doğalgaz gelmesi için bizden desteğini esirgemeyen Konya Milletvekili Orhan ERDEM’e, Müteşebbis Heyet Başkanı Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait KURNAZ’a, Yönetim Kurulu Üyemiz  Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih AKKAYA ve Müteşebbis Heyet üyeleri ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederim” dedi.

 
 

Paylaş:
Sanayi Bakanlığı Logo
Akşehir Kaymakamlığı Logo
Akşehir Belediyesi Logo
Kosgeb Logo
Osb Üst Kurulu Logo
Resmi Gazete Logo
Akşehir TSO Logo
Konya Valiliği Logo