AKŞEHİR OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI ENDER KALKAN BERAT KANDİLİ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

Ramazan-ı Şerifin habercisi olan Berat gecesine kavuşmanın sevincini yaşadığımızı belirten Başkan Kalkan mesajında “Berat Kandili; gönüllerimizi tövbe ve istiğfar ile arındıracağımız özel bir gecedir.” dedi.

Başkan Kalkan mesajını şöyle sürdürdü:

“Yüce Allah’ın bağışlamasıyla günahlarımızdan arınmayı umduğumuz, kutlu bir zaman dilimi olan bu gece, aynı zamanda Kur’an ayı olarak da kabul edilen rahmet ve mağfiret mevsimi mübarek Ramazan ayına yaklaştığımızı müjdelemektedir.

Bu mübarek kandil gününde günahlarımızın affı ile asrın felaketiyle mücadele ettiğimiz bu zorlu günlerde Rabbimize dua ve istiğfarlarda bulunacağız. Berat gecesi, tövbe etmenin, Rabbimize yönelip rahmet ve mağfiret dilemenin tam vaktidir. 11 ilimizde büyük yıkıma sebep olan bu büyük felaketi de tek yürek, tek bilek olarak birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız.

Dualarımızla, umudumuzu yeşerteceğiz. Bu asrın felaketinden refaha bir an evvel kavuşmayı diliyorum. Berat Kandili gecesinde semaya açılacak ellerin, yapılacak duaların Allah katında kabul olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bu özel gecenin üyelerimiz, hemşerilerimizin, ülkemiz ve tüm dünya için hayırlara vesile olmasını; sağlık, huzur ve bereket getirmesini Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Tüm kayıplarımıza rabbimden bir kez daha rahmet diliyor, yakınlarını kaybeden tüm depremzedelerimize ve acımızı bir arada yaşadığımız coğrafyamızın her köşesindeki milletimize sabır diliyorum. Berat Kandili’miz mübarek olsun…” ifadelerini kullandı.

HABER BÜLTENİ

AKORSAB e-posta listemize kayıt olun, son duyuru ve gelişmelerden haberdar olun.